پوشش‌های دکوراتیو

 

 

پوشش‌های اپوکسی فلیک دار

یکی از باورهای اشتباه در مورد کفپوش‌های اپوکسی ، تصور سادگی این کفپوش‌ها و محدودیت‌های طراحی آن هاست. عموماً تصور می شود این کفپوش‌ها نهایتاً می‌توانند در رنگ بندی‌های مختلف ارائه شوند. با وجود اینکه طرح‌های ساده کفپوش اپوکسی به تنهایی از زیبایی کافی برخوردارند اما به دلیل تنوع سلیقه ها و کاربردهای این پوشش برای طراحی سالن ها و نمایشگاه‌ها و …  لزوم معرفی طراحی های دیگر نیز احساس می شود. محصولات دکوراتیو کوتکس طراحی های کفپوش اپوکسی با استفاده از فِلِیک های رنگی را ارائه می‌دهند که با توجه به تنوع رنگی بالای فلیک‌ها می توانند نظر طراحان و  مخاطبان زیادی را جلب کنند.

فلیک ها در رنگ های مختلف ارائه می شوند و میتوان از آن ها به صورت تک رنگ و یا ترکیبی برروی  سطح کفپوش و دیوار پوش‌های اپوکسی استفاده نمود. می‌توان از فلیک‌ها به صورت بسیار متراکم و یا پراکنده استفاده کرد. فلیک ها باید زمانی که سطح کفپوش کاملا خیس است مورد استفاده قرار بگیرند تا با پایان واکنش سخت شدن کفپوش به سطح چسبیده و در محل خود تثبیت شوند. درنهاین یک لایه نهایی به صورت  لاک شفاف بر روی سطح اجرا خوهد شد. ترکیب این لایه ی محافظ و فلیک ها علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، مقاومت سایشی و لغزشی کفپوش را افزایش می دهد. همچنین نظافت و نگهداری این طرح نسبت به طرح های ساده و صیقلی آسان‌تر خواهد بود.

کابردها

استفاده از طرح کفپوش اپوکسی فلیک  دار در کاربری های تجاری و اداری با تردد سبک و متوسط پیشنهاد می شود. منظور از تردد سبک و متوسط ترافیک رفت و آمد افراد بر سطح کفپوش و یا عبور وسایل چرخ دار نهایتا تا وزن ۵۰۰ کیلوگرم است. از آنجا که این طرح به دلیل تنوع رنگی و امکان طراحی بر سطح کفپوش اپوکسی زیبایی خاصی به محیط می دهد، استفاده از آن در فضاهای تجاری، اداری و بیمارستان ها پیشنهاد می شود. از این نوع کفپوش برای پوشش‌دهی کف گاراژو پارکینگها نیز استفاده می‌شود.

مزایا

همانطور که اشاره شد با استفاده از کفپوش اپوکسی فلیک ‌دار امکان طراحی های متنوع برای طراحان فضای داخلی فراهم می شود. استفاده از این طراحی به دلیل ضرورت استفاده از لاک شفاف محافظ، مقاومت به خراش کفپوش را افزایش می دهد. همچنین به دلیل استفاده از فلیک ها خصوصاً به صورت پر تراکم در مکان هایی که امکان نظافت روزانه وجود ندارد، به دلیل خطای دید ناشی از حضور فلیک‌ها، آلودگی‌های ناشی از تردد کمتر نشان می‌شود و همچنین به دلیل امکان استفاده از لاک محافظ نیمه مات ، موج های سطحی کفپوش اپوکسی که ناشی از ناهمواری های زیرسازی بوده و در انواع کفپوش اپوکسی طرح ساده و صیقلی وجود دارند، تا حدود بسیار زیادی محو  می‌شوند.

دیوارپوش‌های دکوراتیو

دیوارپوش‌های دکوراتیو کوتکس، محصولی بر پایه رزین آکریلیک می‌باشد که به دلیل چسبندگی بالا قابلیت اجرا بر روی انواع سطوح را دارد و به دلیل پوشش‌دهی بالا پس از خشک شدن پوششی زیبا و بادوام بر روی دیوار به وجود می‌آورد. این محصول نیز می‌تواند در فام رنگ دلخواه تولید شود.

کفپوش‌های دکوراتیو

کفپوش ‌های اپوکسی دکوراتیو کوتکس، محصولی دو جزئی بر پایه رزین اپوکسی با جامد حجمی بالا است که چسبندگی خوبی بر روی سطوح آماده سازی شده دارد و پس از خشک شدن پوششی محافظ و بادوام بر روی سطح به وجود می‌آورد. این پوشش می‌تواند در فام رنگ دلخواه تولید شود و به سادگی نیز قابل اجرا است.

نمونه ۴

نمونه ۳

نمونه ۲

نمونه ۱

نمونه ۸

نمونه ۷

نمونه ۶

نمونه ۵

پوسته های تزئینی (فلیک‌ها)، تکه های پلیمری رنگی هستند که در طیف وسیعی از ترکیب های رنگی و اندازه های مختلف تولید می‌شوند و با دقت در انتخاب رنگ و ترکیب آنها می توان پوشش‌هایی متنوع و بسیار زیبا برای کاربردهای فراوان طراحی کرد. افزودن فلیک ها علاوه بر زیبایی ظاهری پوشش باعث افزایش مقاومت آن نسبت به سایش نیز می شود. قیمت مناسب، طول عمر بالا، دوام و استحکام و تنوع طرح و ظاهر زیبای سطح پوشش داده شده توسط این محصول باعث محبوبیت این محصول در میان صاحبان فروشگاه‌های تجاری، مراکز بازی، ادارات و… شده است.
در مصارف خانگی نیز از این محصول برای پوشش‌دهی کف و دیواره‌های پارکینگ‌، راه‌پله ها و … استفاده می‌شود.