تاثیر نم و رطوبت بر ساختمان

بافت فرسوده ساختمان، ترکیدگی لوله، باران و مواردی از این دست باعث به وجود آمدن نم در دیوارو سطوح می‌شود. رطوبت موجود در دیوارها می تواند موجب آسیب جدی به بنا شود. در برخی موارد برطرف کردن رطوبت سطوح نمدار به سادگی ممکن نیست. در این میان روش مناسب برای عایق کاری دیواها و سطوح نمداریکی از متداولترین سوالات مردم در زمینه عایق های رطوبتی است. به همین دلیل تیم فنی کوتکس محصول بی نظیر عایق رطوبتی مخصوص سطوح نمدار را تولید و روانه بازار کرده است.

پوشش دهی دیوارها و سطوح نمدار با این محصول با به تله انداختن رطوبت و یا نم روی دیوار باعث تبخیر نم خواهد شد. البته قبل از اجرای این پوشش می بایست از تمیز بودن سطح اطمینان داشته باشید. نباید هیچگونه گرد و غباری بر روی سطح باشد. می‌توانید ابتدا ازیک برس سیمی و یا پارچه خشک برای تمیز کردن سطح استفاده کنید. تمامی قسمت های سست را از روی سطح دیوار جدا کنید.

حال باید سوراخ ها و شکاف های روی سطح را  قبل از اعمال پوشش نهایی  توسط ملات های پرکننده موجود در بازار بپوشانید. پس از خشک شدن میبایست سطحی نسبتا صاف و مستحکم داشته باشید. حال می توان عایق رطوبتی کوتکس را توسط برس یا ماله به سادگی بر روی سطح اعمال کرد. این پوشش علاوه برطرف کردن مشکل دیوارهای نمدار باعث زیبایی سطح نیز خواهد شد. در مورد عایق رطوبتی پایه سیمان بهتر است تا سه روز سطح را مرطوب نگه دارید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

برای خرید این محصول می توانید با واحد فروش محصولات کوتکس تماس بگیرید. قطعا سود شما در خرید بدون واسطه از تولید کننده است.

همچنین می توانید برای مشاوره و یا اجرا با تیم اجرایی حرفه ای کوتکس در تماس باشید.

 

مراحل اجرای عایقکاری دیوارها و سطوح نمدار

 

مرحله اول: تمیز کردن قسمت های سست دیوار و پر کردن شکاف ها با ملات
مرحله دوم: اجرای پرایمر
مرحله آخر: اجرای لایه نهایی عایق رطوبتی