امروزه افزایش بیش از پیش مقوله شهرنشینی موجب افزایش ارزش زمینهای شهری شده است. از این رو بیشتر فضاهای داخل شهرها به ساخت و ساز واحدهای مسکونی اختصاص یافته است. مرتفع سازی و تراکم ساخت منجر به کاهش فضاهای سبز در مناطق شهری شده است. در کشورهای توسعه یافته، یکی از راهکارهای مورد استقبال قرار گرفته، افزایش سطوح سبز غیرهمسطح می باشد. در این راهکارکاربری اراضی تغییر نمی کند. اما از دیوارها و پشت بام سازه‌ها به عنوان سطوح سبز عمودی و یا در ارتفاع (روف گاردن) استفاده می‌شود.

روف گاردن چیست؟

روف گاردن، اصطلاحی است که برای باغ و فضای سبز ایجاد شده  بر روی پشت بام به کاربرده می شود. با توجه به اهمیت فضای سبز در ایران، ساخت اینگونه باغچه‌های مرتفع به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. در این فضا علاوه بر کاشت گل و گیاه برخی محصولات کشاورزی نیزبه صورت محدود کشت می شود. ساخت چنین فضاهایی در ارتفاع نه تنها باعث زیبایی پشت بامها و دیوارها می شود. بلکه می تواند منجر به کنترل دما و کاهش آلودگی هوا، بهبود معماری و ایجاد محیط مناسب برای تفریح نیز باشد.

درمتراژهای بزرگ وجود این باغ‌چه‌ها بر بهبود کیفیت محیط زیست شهرهای آلوده و کاهش آلودگی هوا تاثیر شگرفی خواهد داشت. اما آنچه که برای طراحی و ساخت این فضاهای سبز بر روی پشت بام ها حائز اهمیت است ، عایقکاری و آب بندی صحیح سطوح در معرض آبیاری و کاشت گیاهان می باشد. چرا که در غیر این صورت آبیاری و رشد ریشه‌ها، قطعا به ساختمان آسیب جدی خواهد زد.

برای پیشگیری از آسیب ساختمان چه کنیم؟

ما با در نظر گرفتن مصالح و شرایط ساخت و ساز ساختمان‌ها در ایران، محصولی جدید تولید کرده ایم. برای خرید این محصول می توانید با واحد فروش محصولات کوتکس تماس بگیرید. قطعا سود شما درخرید بدون واسطه و مستقیم از تولید کننده خواهد بود.

در نمامی مراحل ساخت روف گاردن، می توانید برای مشاوره و یا اجرا با تیم اجرایی حرفه ای کوتکس در تماس باشید.

عایقکاری پیش از ساخت روف گاردن و یا باغ بام