آیا تابه حال به این فکر کرده اید که به غیر از مصالح بنایی و متداول از چه نوع دیوارپوش‌های دیگری می‌توان استفاده کرد؟

طراحان دکوراسیون داخلی همواره استفاده از دیوارپوش را یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای افزایش جلوه فضای دکوراسیون می‌دانستند. در زمانهای گذشته، رنگ یا کاغذ دیواری از رایج‌ترین نمونه‌های تزئین دیوارها بوده است. اما طراحی داخلی هم مانند سایر هنرها با نوآوری همراه بوده است. نیاز به دیوارپوش‌هایی با طول عمر بیشتر و همچنین ظاهری متنوع و متفاوت، باعث به وجود آمدن انواع دیوارپوش‌های چوبی، سنگی، آلومینیومی، شیشه‌ای و در نهایت دیوارپوش‌های پلیمری شده است. در این میان  دیوارپوش‌های اپوکسی به دلیل طول عمر بالا، تنوع طرح و رنگ، قابلیت شست و شو، مقاومت مکانیکی بالا و عدم ترک‌خوردگی، یکپارچگی و … به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند.  دیوارپوش‌های اپوکسی، پوششی تزئینی، بدون درز و بر پایه رزین اپوکسی ۱۰۰% جامد می باشند.

پوشش‌های اپوکسی دکوراتیو

البته یکی از باورهای اشتباه در مورد پوشش‌های اپوکسی، تصورسادگی و محدودیت‌ طراحی آن‌هاست. عموماً تصور می‌شود این پوشش‌ها نهایتاً می‌توانند در رنگ‌بندی‌های مختلف ارائه شوند. با وجود اینکه طرح‌های ساده پوشش‌های اپوکسی به تنهایی از زیبایی کافی برخوردارند اما به دلیل تنوع سلیقه‌ها و کاربردهای این پوشش برای طراحی، لزوم معرفی طرح‌های دیگر نیز احساس می‌شود. تیم اجرایی کوتکس پوشش‌های اپوکسی دکوراتیو با استفاده از فِلِیک های رنگی (تکه‌های کوچک پوسته تزئینی)، را با استفاده از اپوکسی تولید شده توسط کوتکس، ارائه می‌دهد.

پوشش‌های اپوکسی دکوراتیو فلیک دار

فلیک‌ها در طیف وسیعی از ترکیب‌های رنگی و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. با دقت در انتخاب رنگ و ترکیب آنها می‌ توان پوشش‌هایی متنوع و بسیار زیبا برای کاربردهای متفاوت طراحی کرد. پوشش‌های فلیک‌دار می‌توانند به‌ صورت بسیار متراکم و یا پراکنده اجرا شوند. استفاده از فلیک‌ها ظاهری موزاییک مانند ایجاد می‌کند. دیوارپوش‌های اپوکسی فلیک‌دار نسبت به طرح‌های ساده، هزینه‌های تعمیر و نگهداری بسیار پایین‌تری دارند.

افزودن فلیک‌ها علاوه بر زیبایی ظاهری پوشش باعث افزایش مقاومت آن نسبت به سایش نیز می شود. قیمت مناسب، طول عمر بالا، دوام و استحکام و تنوع طرح و ظاهر زیبای سطح پوشش داده شده توسط این محصول باعث محبوبیت این محصول در میان صاحبان فروشگاه‌های تجاری، مراکز بازی، ادارات و… شده است. در مصارف خانگی نیز از این محصول برای پوشش‌دهی دیوارهای سالن‌های پذیرایی، پارکینگ‌، راه‌پله ها و … استفاده می‌شود.

فلیک‌ها باید زمانی که سطح کفپوش کاملا خیس است مورد استفاده قرار بگیرند تا با پایان واکنش سخت شدن پوشش به سطح چسبیده و در محل خود تثبیت شوند. درنهایت یک لایه نهایی به صورت  لاک شفاف بر روی سطح اجرا می‌شود. لایه نهایی چسبندگی بسیار خوبی در لایه های مختلف ایجاد می کند و باعث زیباتر شدن سطح نیز می‌شود. این دیوارپوش می‌تواند بر روی سطوح با زیرلایه مبتنی بر سیمان مانند بتن، گچ، ملات سیمان و حتی بر روی سطوح فلزی اجرا شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره درمورد پروژه خود می توانید با تیم اجرایی کوتکس تماس بگیرید.چند نمونه اجرا شده توسط کوتکس